Nasze konto bankowe

Nr.konta bankowego

BANK PEKAO SA

57 1240 2412 1111 0000 3611 2188 

 

Więcej >
W budowie

 

 

.

Więcej >
Kiermasz albertyński

 

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta

 Koło Puławskie

 serdecznie zaprasza na

 

 

 

ALBERTYŃSKI KIERMASZ

 

CHARYTATYWNO-INTEGRACYJNY

 

 W programie m.in

 - poczęstunek  albertyńską zupą,

 - loteria i kiermasz rękodzieła przygotowanego

 przez pracowników i mieszkańców schroniska

 dla bezdomnych mężczyzn ,

 - przetwory z owoców i warzyw z naszego    albertyńskiego ogrodu i sadu

 - kawa i herbata w ogrodowej altance

 - miła atmosfera i muzyka

 Kiermasz odbędzie się w dniach 23 – 25 września 2022 r.  w  godz. 12-17 na terenie Schroniska

 przy ulicy Rybackiej 6 w PuławachImieniny Brata Alberta

W dniu 15.06. br w naszym schronisku odbył się piknik albertyński, na wspomnienie imienin naszego patrona, św.Brata Alberta.Rozpoczeliśmy nasze spotkanie Koronką do Miłosierdzia Bożego przy figurce Maryi Panny.Następnie świętowaliśmy przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami.Pani v-e prezes Anna Marzec ,zorganizowała i poprowadziła zabawę "Albertyńskie bingo" w której brali udział mieszkańcy oraz członkowie Zarządu.Zabawa była przednia i atmosfera także,co można zobaczyć na zdjęciach w galeri w folderze "Piknik".Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom oraz organizatorom pikniku za ich pracę i trud organizacyjny.


Halina Kowalewska-prezes Koła Puławskiego

 XXX lat Koła Puławskiego TPBA  (relacja foto.-zakładka  Galeria )

„Każdemu głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież’’

To przesłanie Św. Brata Alberta zakiełkowało w Puławach inicjatywą zawiązania organizacji, która niosłaby pomoc najbardziej potrzebującym. Dzień 27 czerwca 1991 r jest dniem w którym powstała inicjatywa powołania w Puławach Koła Towarzystwa  Pomocy im. Św. Brata Alberta. Inicjatorem jej powstania  był Ks. Aleksander Zeń  .                                           Na sesji Rady Miasta zapadła decyzja o przyznaniu na schronisko dla bezdomnych mężczyzn, budynku przy ul. Rybackiej 6 .W dniu 13.11.1991r na zebraniu Zarządu Koła  ustalono, że 5 grudnia 1991 r o godz. 17  nastąpi uroczyste otwarcie schroniska. W tym dniu w schronisku przebywało 5 pensjonariuszy .                                                                                    Najważniejsze momenty w działalności koła i schroniska to; rok 2000-  b. ważny dla naszego Koła. W budynku schroniska dokonano remontu sanitariatów ,wymiany instalacji elektrycznej, oraz wentylacji  na koszt Urzędu Miasta. We własnym zakresie mieszkańcy  pod kierownictwem Prezesa P. Henryka Paliwody odnowili i pomalowali  całe schronisko   Wykonane remonty znacznie poprawiły warunki bytowania podopiecznych.

W 2001 r obchodziliśmy 10Lecie Koła. Mszy św. w parafii Sw. Brata Alberta przewodniczył biskup lubelski Bolesław Pylak ,który  poświęcił również na terenie schroniska figurkę NMP  ufundowaną z okazji jubileuszu przez  członków Zarządu Koła.

W 2003 r .przystąpiliśmy do adaptacji pomieszczenia na Kaplicę. 12 listopada 2003 r w dzień kanonizacji Naszego Patrona odbyła się konsekracja Kaplicy  Brata Alberta w schronisku, której dokonał JE.Ks.Biskup Mieczysław Cisło .  

 Od  27 maja -2  czerwca 2007  odwiedził naszą placówkę  „Wędrujący Różaniec i Relikwie Św. Brata Alberta i Błogosławionej Bernardyny’’ z którym pielgrzymowaliśmy do wszystkich parafii w mieście.

  W maju 2010r przeżyliśmy  wielką  3powódż.Pod wodą były dolne partie schroniska , ogród warzywny i całe obejście. Pomniki Św. Brata Alberta i NMP przed schroniskiem   były  jak łódż z P. Jezusem  na jeziorze . Po osuszeniu został wykonany remont generalny pomieszczeń na parterze budynku  wykonany przez UM Puławy.

W okresie od 15-20 stycznia 2012 r  gościliśmy w schronisku kopię Obrazu ECCE  HOMO,który odwiedzał wszystkie koła Towarzystwa.

W Roku 2016 -przeżyliśmy ,peregrynację Krzyża Papieskiego,                                                                    zakupiliśmy  nowy samochód  marki PEUGEOT   na co otrzymaliśmy darowiznę w kwocie 35 tys. z Urzędu Miasta Puławy.Rok 2019-2020  to -montaż mrożni i chłodni, na co otrzymaliśmy od Urzędu Miasta kwotę 9 tys. zł.  ,założyliśmy monitoring, zainstalowaliśmy automatyczną  bramę.Wspólnym mianownikiem wszystkich naszych działań jest  pomoc  ludziom  najbardziej potrzebującym. I tak  w prowadzonym przez nas schronisku dla bezdomnych mężczyzn  w ciągu tych 30 lat pomoc otrzymało w różnym zakresie  około 7 tys. osób,  Było to schronienie ,wyżywienie , pojedyncze noclegi, kąpiel, wymiana odzieży, paczki żywnościowe dla ubogich rodzin w mieście, oraz zaopatrzenie w używaną odzież i sprzęty.      Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka .  Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń. Tak myślą nasi przyjaciele i darczyńcy, którzy są z nami od 30 lat. Jest to zarówno młodzież  ze szkół naszego miasta jak i ludzie z różnych  organizacji i fundacji ,oraz darczyńcy indywidualni którzy zjawiają się  wtedy kiedy są potrzebni.  Dziękujemy im za to, dziękujemy za życzliwość i wsparcie parafianom puławskich kościołów , którzy hojnie nas wspierają w czasie corocznych  kwest .                                    Wspólnym mianownikiem wszystkiego jest  pomoc, jest  ciepły posiłek podany do stołu jak kiedyś  gdy podała go mama czy  żona. Dla ludzi którzy do nas trafiają  jest to ważne..Kochani darczyńcy dziękujemy ,że jesteście z nami 30 lat ,,jako grupa mamy większe potencjały by pomagać. Nasz Patron mówił „ Chciejmy być dobrzy”.  

                                             Kowalewska Halina – kierownik schroniska

 

 

 

 

         Zapraszamy do fotogalerii gdzie pełna relacja z

naszych uroczystości z okazjii 25-lecia Koła Puławskiego

(folder 25-lecie)           


PEREGRYNACJA KRZYŻA PAPIESKIEGO

 

 Pełni wdzięczności Opatrzności Bożej za wizytę Krzyża Papieskiego w naszym schronisku,przyrzekamy codzienne przezwyciężanie własnego egoizmu,poświęcenie dla drugiej osoby i przebaczanie krzywd.Chcemy podejmować nową miłość,która przemieni nasze życie.Chrystusie Ukrzyżowany,nie zostawiaj nas samymi sobie,bądź blisko nas,ucz przyjmowania z pokorą i miłością Wolę Ojca.

 

Święty Janie Pawle II Błogosław nam.

 

Mieszkańcy schroniska

i członkowie Koła Puławskiego T.P.B.A.